Skip navigation
Please use this identifier to cite or link to this item: http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/1151
Title: Кінетична модель процесу отримання поліфункціонального реагенту для бурових розчинів
Authors: Жуган, О. А.
Issue Date: 2005
Publisher: ІФНТУНГ
Citation: Жуган, О. А. Кінетична модель процесу отримання поліфункціонального реагенту для бурових розчинів / О. А. Жуган // Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. - 2005. - № 3. - С. 94-96.
Abstract: Стаття присвячена актуальному питанню виробництва хімічних реагентів на основі доступної, відновлювальної, вітчизняної сировини. Ці реагенти призначені для попередження спінювання бурових розчинів і поліпшення техніко–економічних показників буріння свердловин. Для складання та збереження повного набору властивостей бурового розчину до нього необхідно додати багато компонентів, які виробляються переважно за кордоном. Нафтогазовій галузі як в Україні, так і за кордоном бракує реагенту, додавання якого до бурового розчину забезпечує виконання одразу кількох важливих функцій, що спрощує хімічну обробку та зменшує витрати. Тому розробка такого реагенту, його промислове виробництво на основі кінетичної моделі і впровадження є дуже актуально і важливо для галузі.
URI: http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/1151
Appears in Collections:Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу - 2005 - №3

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
828p.doc90.5 kBMicrosoft WordView/Open
Show full item record   Google Scholar


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.