Skip navigation
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/7036
Назва: Вдосконалення методів та пристроїв забезпечення простежуваності вимірювань об'єму та об'ємної витрати
Автори: Безгачнюк, Я. В.
Дата публікації: 2013
Видавництво: ІФНТУНГ
Бібліографічний опис: Безгачнюк, Ярослав Володимирович Вдосконалення методів та пристроїв забезпечення простежуваності вимірювань об'єму та об'ємної витрати : дис. ... канд. техн. наук : спец. 05.01.02 "Стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення" : Дата захисту 25.10.13 / Я. В. Безгачнюк. - Івано-Франківськ, 2013. - 156 с.
Короткий огляд (реферат): Мета роботи полягає у вирішенні науково-прикладного завдання забезпечення простежуваності вимірювань об’ємної витрати природного газу шляхом удосконалення методів, пристроїв та розроблення нормативної бази забезпечення простежуваності розміру одиниці вимірювання об’ємної витрати газу робочих засобів вимірювання до державного первинного еталона. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання: - провести аналіз відомих методів та засобів забезпечення простежуваності та передавання розміру одиниці вимірювання об’єму та об’ємної витрати газу; - здійснити теоретичні та експериментальні дослідження критичних сопел для використання їх як еталонів передавання; - удосконалити методологію розрахунку геометричних розмірів критичного сопла, для підвищення точності відтворення значення об’ємної витрати; - розробити та дослідити методи для забезпечення простежуваності розміру одиниці об’єму та об’ємної витрати газу до державного первинного еталона в діапазоні вимірювань відмінному від діапазону відтворюваних ним витрат; - розробити ланцюг простежуваності для засобів вимірювань об’єму та об’ємної витрати газу; - розробити та впровадити нові нормативні документи, для реалізації калібрування критичних сопел та еталонів передавання на базі лічильників газу, і технічні засоби для забезпечення простежуваності вимірювань об’єму та об’ємної витрати газу. Об’єктом дослідження є процес забезпечення простежуваності вимірювання кількості природного газу шляхом передавання розміру одиниці об’ємної витрати газу від еталонів до робочих засобів вимірювальної техніки. Предметом дослідження є наукова, нормативна та технічна бази забезпечення простежуваності вимірювань об’ємної витрати газу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/7036
Розташовується у зібраннях:Дисертації

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
d492.pdf11.17 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
Показати повний опис матеріалу Перегляд статистики  Google Scholar


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.