Skip navigation
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/9133
Назва: Комплексна стратегія підвищення екологічної безпеки від забруднення довкілля сульфідними стоками
Автори: Ріпак, Н. С.
Ключові слова: екологічна безпека
забруднення довкілля
стічні води
сульфідні стоки
полісульфід натрію
флотомашина
осади
сірковмісні сполуки
environmental safety
pollution of the environment
waste water
sulfide waste liquid
sodium polysulfide
floatation machine
precipitates
sulfur-containing substances
Дата публікації: 2012
Видавництво: Львів
Бібліографічний опис: Ріпак, Назарій Степанович Комплексна стратегія підвищення екологічної безпеки від забруднення довкілля сульфідними стоками : дис. ... канд. техн. наук : спец. 21.06.01 "Екологічна безпека" : Дата захисту 25.10.12 / Н. С. Ріпак. - Львів, 2012. - 117 с. - 106-153.
Короткий огляд (реферат): Мета роботи полягає в управлінні екологічною безпекою шляхом розроблення та впровадження комплексу заходів для утилізації розчинів сульфіду натрію, що міститься в стоках хімічних підприємств та використанням їх як сировини для виробництва хімічних продуктів. Для досягнення зазначеної мети необхідно було вирішити такі завдання: - оцінити ступінь екологічної небезпеки від забруднення навколишнього середовища сульфідами (моніторинг забруднення сірковмісними сполуками території України та оцінка негативного впливу їх на навколишнє середовище); - розробити математичну модель розчинення сірки сірколужними стоками для використання стоків як сировини для виробництва полісульфідних розчинів, встановити лімітуючу стадію процесу та визначити значення. кінетичних коефіцієнтів; - провести експериментальні дослідження утилізації сірколужних стоків шляхом використання цих стоків та грудкової сірки або сірковмісних відходів як сировини для виробництва полісульфідів натрію. Встановити оптимальні умови таких процесів та розробити принципові технологічні схеми; - провести експериментальні дослідження та розробити екологічно чисту технологію утилізації розчинів сульфіду натрію шляхом застосування їх як сировини у виробництві тіосульфату натрію та колоїдної сірки; - вибрати осаджувач для ефективного осадження сульфіду натрію та визначити оптимальні умови проведення реакції осадження. Дослідити властивості отриманих осадів та розробити принципову технологічну схему процесу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/9133
Розташовується у зібраннях:Дисертації

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
d448.pdf15.68 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
Показати повний опис матеріалу Перегляд статистики  Google Scholar


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.