Skip navigation
Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/8932
Назва: Удосконалення методів та пристроїв забезпечення оцінювання відповідності засобів для обліку природного газу
Автори: Середюк, Д. О.
Ключові слова: еталонна витратовимірювальна установка
кореляційний аналіз
лічильник газу
оцінювання відповідності
комплексний показник якості
міждержавні звірення
передавання одиниці
похибка вимірювань
reference vytratovymiiyuvalna installation
correlation analysis
gas meter
conformity assessment
comprehensive indicator of quality
international comparisons
the transmission unit measurements
Дата публікації: 2012
Видавництво: Івано-Франківськ
Бібліографічний опис: Середюк, Денис Орестович Удосконалення методів та пристроїв забезпечення оцінювання відповідності засобів для обліку природного газу : дис. ... канд. техн. наук : спец. 05.01.02 "Стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення" : Дата захисту 02.11.12 / Д. О. Середюк. - Івано-Франківськ, 2012. - 195 с. - 160-175.
Короткий огляд (реферат): Мета роботи полягає у вирішенні науково-прикладного завдання забезпечення єдності вимірювань об'єму та об'ємної витрати природного газу шляхом вдосконалення методів, пристроїв та розроблення нормативної бази забезпечення оцінювання відповідності метрологічних характеристик засобів для обліку природного газу. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання: - провести аналіз сучасного стану науково-технічного і нормативного забезпечення оцінювання відповідності метрологічних характеристик витратовимірювальної техніки для обліку природного газу; - здійснити теоретичні дослідження фізичних процесів в еталонних витратовимірювальних установках для розробки напрямків вдосконалення їх метрологічних і технічних характеристик; - розробити методику визначення коефіцієнтів вагомості для визначення комплексного показника якості витратовимірювальної техніки для розрахунку рівня якості робочих вимірювальних засобів при оцінювання їх відповідності; - обґрунтувати і здійснити апробацію процедури міждержавних звірень національних еталонів одиниць об'єму та об'ємної витрати газу за участю державного первинного еталона України; - вдосконалити методологію передавання одиниці об'ємної витрати газу від державного первинного еталона до вторинних еталонів і еталонів передавання; - розробити напрями технічного вдосконалення робочих еталонів витратовимірювальної техніки; - розробити додаток до технічного регламенту на лічильники газу, який нормативно повинен забезпечити методику оцінювання відповідності лічильників згідно доказової бази, яка конкретизована в національних стандартах України; - розробити та впровадити нові нормативні документи для реалізації метрологічної атестації, повірки і звірень еталонів об'єму та об'ємної витрати газу. Об'єктом дослідження є процес забезпечення єдності вимірювання кількості природного газу шляхом відтворення і передавання одиниці об'єму та об'ємної витрати газу до робочих засобів вимірювальної техніки. Предметом дослідження є наукова, нормативна та технічна база забезпечення оцінювання відповідності метрологічних характеристик вимірювальної техніки об'єму та об'ємної витрати природного газу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/8932
Розташовується у зібраннях:Дисертації

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
d446.pdf314.31 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
Показати повний опис матеріалу Перегляд статистики  Google Scholar


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.